W dniu 2 czerwca 2022 roku uczniowie klas I-III w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę, odbyli wycieczkę do Krakowa. Po przyjeździe autokarem pierwszym punktem programu było „Żywe Muzeum Obwarzanka”, gdzie poznały interaktywnie historię i tradycję wypieku tego regionalnego produktu. Uczniowie dowiedzieli się, która królowa się nim zajęła i dlaczego nie należy mylić go z preclem. Dzieci odkryły wszystkie tajemnice obwarzanka i poznały unikatowy proces jego produkcji. Po zakończeniu pokazu uczniowie mogli własnoręcznie wykonać  obwarzanka , którego później mogły zjeść. Na koniec wszyscy otrzymali przepis na domowe wypieki obwarzanków. Kolejnym punktem wycieczki był Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie uczniowie podziwiali rośliny, których do tej pory nie spotkali. Jest to obecnie najstarszy tego typu obiekt w Polsce  powstały z inicjatywy Komisji Edukacji Narodowej. Dziś miejsce to gromadzi tysiące okazów roślin na powierzchni prawie 10 ha. Uczniom szczególnie podobała się szklarnia z roślinami egzotycznymi  oraz palmiarnia. Następnie dzieci wraz z opiekunami udali się ul. Floriańską na Rynek, gdzie dokładnie w samo południe wysłuchały hejnał mariacki i zakupiły pamiątki. Ostatnim punktem wycieczki były zabawy i eksperymenty w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. Pierwszym stanowiskiem w tym ciekawym miejscu był pryzmat, który tworzył ze światła słonecznego piękną tęczę, następnie dzieci podziwiały Tarczę Newtona, gdzie można uzyskać odwrotny efekt. Kolorowa nieruchoma tarcza staje się biała przy prędkości 1800 obrotów na minutę. Przy innym stanowisku była możliwość sprawdzenia jak powstaje wir wodny i obserwować jego niepowtarzalne zachowanie. Kilka kroków dalej dzieci zachwycały się ogromnym kalejdoskopem. Każde z urządzeń które znajdowało się w tym miejscu prezentowało jedno lub kilka zjawisk fizycznych, a osiągnięcie celu  nigdy nie polega na zasadzie „ wciśnij guzik i obserwuj”. Po wspaniałej zabawie i przeprowadzonych doświadczeniach uczniowie udali się na posiłek, a następnie w drogę powrotną do domu.