Klubu Sportowego „Szczawa” Szczawa zrealizował projektu „Bądź aktywny z KS Szczawa” w ramach konkursu dla klubów sportowych „Sportowa natura – edycja 2”

Projekt został zrealizowany dzięki współpracy ze Skarbem Państwa – Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe, Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych oraz ze Szkołą Podstawową nr 1 w Szczawie.

Głównym celem projektu była rekreacja na świeżym powietrzu w otoczeniu terenów leśnych, wpływu chodzenia lub biegania na zdrowie ludzkie, wpływ produktów leśnych na zdrowie i życie człowieka.

Bieganie lub chodzenie po lesie to świetny sposób żeby się dotlenić i dać wytchnienie naszym płucom i nerwom, które, na co dzień muszą zmagać się z wieloma zanieczyszczeniami. Oddychanie czystym powietrzem pozytywnie wpływa nie tylko na nasze zdrowie i samopoczucie, ale też na wygląd naszej cery. Prawidłowe wykorzystanie produktów leśnych również wpływa na nasze zdrowie dostarczając wiele witamin naszemu organizmowi.

W ramach działań promocyjnych zrealizowaliśmy następujące wydarzenia: „Zdobądź Modyń pieszo – wyjście w pasmo Modyni”; „Zdobądź Mogielicę pieszo – wyjście w pasmo Mogielicy”; „Zdobądź Gorc pieszo – wyjście w pasmo Gorców”. W wydarzeniach wzięli udział zawodnicy KS „Szczawa”, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawie, a także nauczyciele. Działania te miały miejsce w dniach: 27.11.2023 r, 28.11.2023 r. i wzięło w nich udział 67 osób.

Wydarzenia były promowane za pomocą plakatów umieszczanych lokalnie, a także w mediach społecznościowych prezesa klubu i stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawie. Promocja odbywała się również w trakcie rozgrywek sportowych tenisa stołowego Krakowskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego.

Dnia 29.11.2023 r – dokonano podsumowania projektu na którym omówiono cel projektu i zadania jakie zrealizowano, w tym wyjścia w pasmo Modyni, Mogielicy i Gorców oraz pogadanki „Jak wykorzystać produkty leśne”. Omówiono wpływ ruchu, oddychania na świeżym powietrzu w terenach leśnych na zdrowie człowieka oraz wpływ prawidłowego żywienia na organizm ludzki. Uczniowie wykonywali również prezentacje na ten temat.

Podsumowanie projektu zostało zamieszczone na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawie, Limanowa.in – portal internetowy, tv28.pl – limanowska telewizja internetowa; stronie internetowej Gminy Kamienica – www.kamienica.net.pl; informacji o projekcie i już zrealizowanych zadaniach na FB – Klubu Sportowego „Szczawa”.