W minionym tygodniu, w dniach 02.11.2021 – 04.11.2021, klasa VIIIB odbyła swoją klasową edukacyjną wycieczkę do Warszawy. Zwiedzieli historyczny zespół miasta z traktem królewskim, Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Zamek Królewski, Katedrę św. Jana, Rynek Starego Miasta, Barbakan, Mury Starego Miasta, Pomnik małego Powstańca, Kościół Św. Anny, Trakt Królewski – Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza. Udali się również do Muzeum Powstania Warszawskiego, które zostało otwarte w sześćdziesiątą rocznicę wybuchu Powstania, gdzie przybliżono im w niepowtarzalny sposób powstańczą rzeczywistość. Odwiedzili Wilanów, przepiękny barokowy pałac królewski wzniesiony w XVII wieku dla króla Jana III Sobieskiego i Marii Kazimiery. Uczniowie podziwiali także panoramę Warszawy z 30 piętra tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Zwiedzili Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogli poznać prawa przyrody i samodzielnie przeprowadzić doświadczenia na interaktywnych wystawach. W CNK uczestniczyli w pokazie Teatru Napięć z prądem w roli głównej z wykorzystaniem generatora Van de Graffa. Zwiedzili również Łazienki Królewskie założone z inicjatywy króla Stanisława Poniatowskiego. Dodatkową atrakcją podczas historycznego zwiedzania Warszawy była wizyta na Stadionie Narodowym i zwiedzanie go wg trasy Piłkarskie Emocję, gdzie m.in. zwiedzili pomieszczenia strefy zawodniczej, szatnie, centrum medialne, trybuny czy zeszli na płytę boiska.

Podczas wycieczki uczniowie nie tylko zapoznali się z zabytkami Warszawy, przez co pogłębili swoją wiedzę historyczna, ale również poznali piękno stolicy Polski i wykształcili potrzebę poznania dziedzictwa kulturowego swojego kraju.