Dnia 29 września 2022 roku po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Inicjatywa tego święta powstała w 2001 roku w Polskiej Izbie Książki, a data 29 września to dzień urodzin wybitnej pisarki Janiny Porazińskiej, autorki wielu książek dla dzieci. Organizatorem w naszej szkole była pani Stanisława Chlipała.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, a głośne czytanie to okazja do budowania więzi i wspólnego przeżywania emocji, rozwijania pamięci i wyobraźni, poszerzenia słownictwa oraz wypracowania wartości moralnych.

Nauczyciele naszej szkoły z dużym zaangażowaniem włączyli się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Każda lekcja w tym dniu zaczynała się od około 15-minutowego czytania uczniom kolejnego fragmentu wybranego utworu. W tym roku czytano książki z serii „Wojny dorosłych – Historie dzieci” (w każdej klasie inną), poruszające temat wojny, dzieci i emigracji – tematy aktualne również w naszej społeczności szkolnej.